Ramazan Ayına Veda

    Ramazan ayına veda ederken içimizde bir burukluk oluştu. Çünkü, bu bereketli ay artık son buluyor. 1 ay gerçekten çok çabuk geçti ve bu Müslümanlar bu ayda ibadetlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştı.

 

     Allah, bu bereketli ayda insanlara oruç tuttukları, namaz kıldıkları için sevaplar verdi. Rahmetini bağışladı bu mübarek ayda. Artık “ Ramazan Bayramı” geldi ve insanlar doya doya bu bayramı kutlayacaklar. Büyükler ziyaretler edilecek, küçüklerler şekerlerle sevindirilecek ve bayram coşkusu her yeri kaplayacak. Ramazana veda ederken, insanlar bu bereketli ay boyunca gerçekten çok fazla ibadetlerini yerine getirdiler ve dualarını ederek Allah’tan rahmet ve af dilediler. Müslümanlar için çok büyük anlam taşıyan bu bereketli ayı artık geride bırakacağız ama son derece önemli iyi izler aklımızda kaldı. Bu bakımdan da Allah, oruçlarını tutan, teravih namazlarını kılan ve dualarını her gece sabırla sürdüren kullarına rahmetini zaten bağışlamıştır. Bu mübarek ve bereket Ramazan ayını geride bırakacağız ama gerçekten çok önemli rahmet kapılarını da Allah bu ayda Müslümanlara açtı. Bu bakımdan da insanların üzerine o kadar bereket yağdı ki Allah sonsuz bağışlayıcı olduğunuz ve bereketini kullarından esirgemediğini bir kez daha göstermiş oldu. Müslümanlar için bereketli bir ay artık geride kalacak ama bu ayda kazanılan sevaplar sizinle ebedi olarak gelecek.

 

 

       Bayramlaşmak ve bir birinizi sevindirme vakti artık “ Ramazan bayramı” ile gelmekte ve bu bakımdan da Müslümanların bayramı hayırlı bir şekilde yaşamaları gerekmektedir…

Yazdır e-Posta

Yorum ekle