İçki ve Kötülükler

İslam da kötü durumlardan biride “ Alkol” gibi maddelerin yanına yaklaşmaktır. Allah, bu tür insanları asla sevmez ve çok büyük günahında onlar için olacağını belirtir. Bu bakımdan da insanların çok iyi düşünerek asla bu gibi kötü durumların yanına yaklaşmamaları gerekmektedir.

 

       Maalesef insanlar bu duruma hiç iyi yaklaşmamakta ve düşüncesiz davranarak İçki maddelerinin yanına yaklaşarak çok büyük günaha girmektedirler. “Sonra üzerine onlar için kaynar bir içecek vardır.” Bu ayetin anlamı öylesine derindir ki insanların bunu çok iyi düşünmesi ve bu nedenle de bu kötü maddelerin yanına asla yaklaşmamaları gerekir. Bu ayette belirtildiği gibi, “ İçki içenler ve bu nedenle de günaha girenlere ahiret hayatında onlara kaynar içecekler verilecektir” yani öylesine büyük bir azaptır ki bu insanların bunu düşünerek hareket etmeleri gerekir. Bu nedenle de içki gibi maddelerin yanına yaklaşanlar bu dünyada zaten kendini mahvederler ama yalnızca bu dünyada kalmaz ve ahiret hayatında da Allah, bu kişilere öylesine bir ceza  verir ki bu kişilerin hali gerçekten perişandır. Bu nedenle de insanlar çok iyi düşünerek ve asla bu maddelere yaklaşmayarak kendilerini korumaları en iyi yol olacaktır. Çevreniz de böyle kişiler muhakkak vardır ve bu kişiler ailelerine de kötü davranır ve işlerine de.

 

 

            Allah, bu tür insanları asla sevmez ve bu kişiler asla mutluluğu hak etmez. Dinimizce yasak ve günah olan bu maddeleri kullanmak ve bu nedenle de çevresinde ki insanlara her zaman kötü davranmak çok büyük bir günahtır. Müslümanlıkta bu tür davranışların asla yeri yoktur ve kullanılmaması gerçekten en doğru yoldur…

 

Yazdır e-Posta

Yorum ekle